SILVER & METAL / Silver / Cream jug 11064375
nr 1106 4375
CREAM JUG
silver, Carl Lyberg, Ulricehamn, Delvis förgylld, 1823, height: 6 cm cm,
silver, Carl Lyberg, Ulricehamn, Delvis förgylld, 1823, höjd: 6 cm cm
1500
SEK 1000
Monday May 1 2017
at 20:34:15
1/5 15:02:07
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver